SENIOR BRANCH CHAMPIONS 2017 - 2018

 

Previous
Next

Under 15 BRANCH CHAMPIONS

EVENT CHAMPION CLUB
Under 15 Male Swim Riley Stafford MORUYA
Under 15 Female Swim Luella Boulton TATHRA
Under 15 Male Board Christian Filmer BATEMANS BAY
Under 15 Female Board Luella Boulton TATHRA
Under 15 Diamond Lady Luella Boulton TATHRA
Under 15 Male Sprint Christian Filmer BATEMANS BAY
Under 15 Female Sprint Elli Beecham NAROOMA
Under 15 Male Flags Sam Reedy BATEMANS BAY
Under 15 Female Flags Elli Beecham NAROOMA
Under 15 Point Score Champ Luella Boulton TATHRA
Under 15 Male 1km Run Christian Filmer BATEMANS BAY
Under 15 Female 1km Run Luella Boulton TATHRA

Under 17 BRANCH CHAMPIONS

EVENT CHAMPION CLUB
Under 17 Male Ski Craig Senior BROULEE
Under 17 Male Swim Alec Radford BROULEE
Under 17 Female Swim Jessie Campbell Jones PAMBULA
Under 17 Male Board Craig Senior BROULEE
Under 17 Female Board Jessie Campbell Jones PAMBULA
Under 17 Ironperson Craig Senior BROULEE
Under 17 Male Sprint Riley Miles NAROOMA
Under 17 Female Sprint Nimmitty Ford TATHRA
Under 17 Mixed Sprint Relay BATEMANS BAY  
Under 17 Male Flags Oscar Reedy BATEMANS BAY
Under 17 Female Flags Nimmitty Ford TATHRA
Under 17 Male 1km Run Alec Radford BROULEE

Under 19 BRANCH CHAMPIONS

EVENT CHAMPION CLUB
Under 19 Male Ski Scott Senior BROULEE
Under 19 Male Swim Scott Senior BROULEE
Under 19 Male Board Scott Senior BROULEE
Under 19 Male Sprint Scott Senior BROULEE
Under 19 Male Flags Scott Senior BROULEE

Open BRANCH CHAMPIONS

EVENT CHAMPION CLUB
Open Male Ski Liam O'Neill PAMBULA
Open Female Ski Ainslie Scully MORUYA
Open Male Swim Jesse Hoyland Meaker TATHRA
Open Male Board Joe Halsey NAROOMA
Open Female Board Jessie Campbell Jones PAMBULA
Open Male Sprint Joe Halsey NAROOMA
Open Female Sprint Nimmitty Ford TATHRA
Mixed Open Sprint Relay NAROOMA A  
Open Male Flags Joe Halsey NAROOMA
Open Female Flags Nimmitty Ford TATHRA
Open Female Boats BATEMANS BAY  
Open Male Boats BATEMANS BAY  
Open Male 1km Run Joe Halsey NAROOMA
Open Female 1km Run Mel Meaker TATHRA

Over 30 BRANCH CHAMPIONS

EVENT CHAMPION CLUB
Over 30 Male Ski Nick Huggins TATHRA
Over 30 Male Board Nick Huggins TATHRA

Over 40 BRANCH CHAMPIONS

EVENT CHAMPION CLUB
Over 40 Male Ski Andrew Scully MORUYA
Over 40 Female Ski Ruth Burgess BERMAGUI
Over 40 Male Swim Paul Farmilo BROULEE
Over 40 Female Swim Ruth Burgess BERMAGUI
Over 40 Male Board Ben Potter TATHRA
Over 40 Female Board Mel Meaker TATHRA
Over 40 Male Sprint Darren Drewsen BROULEE
Over 40 Female Sprint Mel Meaker TATHRA
Over 40 Male Flags Darren Drewsen BROULEE
Over 40 Female Flags Mel Meaker TATHRA
Over 40 Male 1km Run Paul Farmilo BROULEE
Over 40 Female 1km Run Mel Meaker TATHRA

Over 50 BRANCH CHAMPIONS

EVENT CHAMPION CLUB
Over 50 Male Ski Darren Browning BROULEE
Over 60 Male Ski Justin Gouvernet TATHRA
Over 50 Male Swim Peter McKay BROULEE
Over 50 Male Board Peter McKay BROULEE
Over 50 Male Sprint Peter McKay BROULEE
Over 50 Male Flags Peter McKay BROULEE
Over 50 Female Flags Karen Senior BROULEE

Over 60 BRANCH CHAMPIONS

EVENT CHAMPION CLUB
Over 60 Male Ski Justin Gouvernet TATHRA
Over 60 Male Board Justin Gouvernet TATHRA
Over 60 Male Sprint Justin Gouvernet TATHRA
Over 60 Male Flags Justin Gouvernet TATHRA

Other Divisions BRANCH CHAMPIONS

EVENT CHAMPION CLUB
Taplin Relay TATHRA  
Male Double Ski NAROOMA  
Female Double Ski PAMBULA  
Mixed Double Ski TATHRA A  
Lifesaver Relay TATHRA  
Vets Female Boats MORUYA  
Vets Male Boats BROULEE  

Awards BRANCH CHAMPIONS

EVENT CHAMPION CLUB
Point Score Champ at Moruya Carnival Ruth Burgess BERMAGUI
Point Score Champ at Pambula Carnival Scott Senior BROULEE
     
Overall Male Open Point Score Joe Halsey NAROOMA
Overall Female Open Point Score Ruth Burgess BERMAGUI
     
Under 15 Point Score Champ Luella Boulton TATHRA
Under 17 Point Score Champ Alec Radford BROULEE
Under 19 Point Score Champ Scott Senior BROULEE
Masters Point Score Champ Ruth Burgess BERMAGUI